Українські оперні театри з’явилися у 3D-версії від Google

Компанія Google представила свій третій проект в рамках кампанії «Автентична Україна», що уже включав віртуалізацію дерев’яних церков-пам’яток ЮНЕСКО та музеїв під відкритим небом, — тепер на віртуальну екскурсію запрошують українські оперні театри. Презентація відбулася у дні, коли Національна опера України відзначає 150-річчя.

20171108144025

У віртуальному 3D-турі можна детально роздивитися:

  • Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка,
  • Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької,
  • Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Ольги Кобилянської,
  • Одеський національний академічний театр опери та балету,
  • Київський національний академічний театр оперети.

Віртуальна подорож дозволяє ознайомитися з особливою архітектурою оперних театрів України, зазирнути за лаштунки, відчути дух і атмосферу театру, побувавши у місцях, які зазвичай закриті для відвідувачів. Для зручності користувачів розроблено спеціальний інтерфейс з мапами театрів, на яких можна обрати певну точку в будівлі театру і відразу ж переміститися туди. За технічну частину створення мап, окрім експертів з Google, відповідала команда 3dnikolaev.com. Вони створили 300 сфер для відтворення театрів у тривимірному просторі. Всі подорожі театрами однаково якісно відображаються на настільних платформах, в мобільних пристроях та у спеціальних шоломах віртуальної реальності.

Адміністрація театрів, а також представники Міністерства культури України сподіваються, що приклад оперних театрів спонукатиме інші заклади, музеї та галереї долучитися до створення 3D-турів спільно з Google. Адже, як свідчить світова практика, наявність таких сервісів не замінює сучасним користувачам відвідування самого закладу, але допомагає зацікавити нову молоду аудиторію, що звикла до цифрових форматів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Читайте также:

Bard стає Gemini – що цікавого анонсувала компанія Google

Потужність штучного інтелекту Google стане доступна в новій серії Samsung Galaxy S24

7 техногігантів із США зрівнялися з 5 країнами за часткою в індексі ACWI

25 років в Пошуку: тенденції пошукових запитів Google за весь час