Корисний Instagram: як здобути нові знання у популярній соцмережі

Сьогодні багатьом представникам покоління міленіалів важко уявити своє приватне і професійне життя без Instagram. Ми публікуємо фото, створюємо історії, підписуємося на представників шоу-бізнесу, влади, спорту. Стрічка Instagram – один з найпопулярніших способів проводити дозвілля. Але ця соціальна мережа також може бути ефективним інструментом для бізнесу, свідченням чого є численні сторінки брендів та приватних підприємців. Окрім цього, Instagram може виконувати і навчальну функцію. Пропонуємо нашим читачам добірку українських каналів, за допомогою яких можна отримати нові знання та багато цікавої інформації.

BERLIN, GERMANY - SEPTEMBER 27: In this photo illustration the logo of Instagram is displayed on a smartphone on September 27, 2016 in Berlin, Germany. (Photo Illustration by Thomas Trutschel/Photothek via Getty Images)

Моніторинг українських Instagram-каналів продемонстрував, що ця соціальна мережа використовується в основному модними та life-style блогерами, які звісно виконують певну просвітницьку роль у медійному просторі, але не охоплюють інші сфери й галузі знань. Так сталося внаслідок того, що більшість користувачів ставиться до Instagram як до полегшеної версії Facebook і Twitter, і не вважає, що присутність програми, інституції чи організації в цій соцмережі вплине на просування їхньої справи. Але ми все ж таки знайшли канали державних і приватних установ, які приділяють увагу аудиторії Instagram. Ми розділили їх за тематиками:

Мистецтво

Здається, що представники організацій саме цієї галузі проводять найактивнішу діяльність в Instagram та в соцмережах загалом. І це не може не радувати, оскільки для українського мистецтва однією з найактуальніших проблем залишається популяризація навчальних закладів, державних і приватних інституцій у соціальних мережах. Ми не можемо розкрити цю тему повністю в рамках одного матеріалу, тому залишаємо читачеві поле для роздумів і пропонуємо ознайомитися із цікавими каналами:

Музей західного та східного мистецтва ім. Богдана й Варвари Ханенків має хоч і не саму потужну колекцію оригінальних творів видатних митців, але впевнено веде сторінку в Instagram. Слід зазначити, що представники музею не лише публікують чудові світлини в інтер’єрі приміщення, а й постійно нагадають своїй аудиторії, яка на сьогодні складає понад 4 тис. користувачів, про діючі виставки, заходи, які відбуваються у приміщенні музею, каталоги та інші видання, які можна придбати тут. Людині, яка не відвідувала музей Ханенків або не мала такого наміру у найближчий час, неодмінно захочеться виправити цю ситуацію після перегляду профілю установи в Instagram.

Незважаючи на критику, як від українського арт-середовища, так і серед відвідувачів, Pinchukartcentre продовжує залишатися чи не найпопулярнішим приватним мистецьким центром в Україні. І його сторінка в Instagram лише підтверджує це: регулярні публікації, якісні та креативні світлини, вчасна інформація про цікаві події, лекторії, майстер-класи для дітей та дорослих тощо. Представники центру також постійно знайомлять своїх підписників (більше 7 тис. користувачів) з роботами художників, які беруть участь у виставці, надаючи повноцінну рецензію. А ще ви маєте можливість потрапити на сторінку Pinchukartcentre, якщо ваше фото оберуть найкращим фото тижня. Варто підписатися.

Якщо ви вважаєте себе поціновувачем мистецтва, то неодмінно відвідували цей величезний музейний комплекс або зробите це у майбутньому. Події, які відбуваються у цьому закладі (згадаємо лише популярний Книжковий арсенал), мають дійсно загальнонаціональне значення. Чого не скажеш про акаунт арсеналу в Instagram. З першого погляду здається, що усе начебто добре: регулярні публікації, фото і навіть відео, але якщо придивитися, помічаєш, що більшість фото і відео мають погану якість, інформація стосується лише першого чи останнього дня певної виставки, заходу. Авжеж, присутні і фото експонатів, але не вистачає хоча б коротенького опису. Представники музею рухаються у вірному напрямку, але їм необхідно допрацювати сторінку, щоб вона відповідала рівню такого відомого і популярного закладу.

Приємно здивувала сторінка Одеського художнього музею. Представники регулярно викладають фото, розповідають своїм 5 тис. підписаних користувачів про окремі твори та проводять конкурси на кращі світлини. На жаль, наразі на сторінці музею відсутня інформація про будь-які розважальні або навчальні заходи, діючи виставки та інші важливі подробиці діяльності закладу. Можливо, в цьому і є інтрига, але сподіваємося, що цей акант стане вам у нагоді.

Культура та історія

Представників музею слід поважати та всіляко підтримувати не лише за їх активну позицію щодо популяризації свого закладу, але й за чудову сторінку в Instagram. Навіть якщо ви не відвідуєте Музей ім. Івана Гончара (хоча ми рекомендуємо це неодмінно зробити), ви отримаєте безліч цікавої і корисної інформації щодо експозиції закладу, надходження нових книг певної тематики, лекторіїв та інших заходів. На сторінках цього профілю можна знайти ще й корисні поради: як одягатися у традиційне вбрання і виглядати сучасно.

Неофіційний акаунт, який розповідає своїй аудиторії про найцікавіші музеї України. Кожна світлина вражає креативністю та майстерністю. Тут можна побачити не лише експонати державних музеїв, а й твори з фестивалів сучасного мистецтва та галерей. Автор також пропонує своїм підписникам, кількості яких можуть позаздрити деякі офіційні сторінки музеїв (6,5 тис. користувачів), відеотрансляції з місця подій. Якщо ви бажаєте протягом одного тижня відвідати і Музей космонавтики ім. С.П. Корольова у Житомирі, і Одеський будинок вчених, і Львівську національну галерею, то підпишіться на цю сторінку.

Офіційна сторінка Національного музею історії України. Хоча кількість підписників невелика, акаунт регулярно поповнюється публікаціями з інформацією стосовно будь-яких подій в музеї, інтерактивними конкурсами та цікавими фактами про експонати музею. На цю сторінку варто підписатися тим, хто цікавиться історією і вірить в те, що сторінка музею в Instagram одного дня стане більш інформативною і популярною.

Популярний обліковий запис, який постійно поповнюється новими світлинами, що ілюструють сцени з минулого життя українців. Ця сторінка виглядає професійно і цікаво, майже не викликає нарікань, але допитливим підписникам доведеться шукати додаткову інформацію, адже фото не супроводжуються ані описом, ані будь-якими важливими деталями.

На відміну від попереднього Instagram-каналу, на цьому акаунті можна знайти не лише фото з підписами, а й інформацію щодо історичних подій, певних особистостей, які активно творили історію нашої держави та навіть стародавні мапи. Нехай вас не бентежить маленька аудиторія сторінки (50+ підписників), адже в Twitter цей канал налічує більш ніж 14 тис. підписників. Це сторінка для тих, хто хоче збагатити свої знання про історію України без підручників або лекцій.

Вивчення мов

В ХХI ст. для того щоб опанувати іноземну мову або вдосконалити свої навички зовсім необов’язково звертатися до репетитора. Замість цього достатньо завантажити мобільний додаток, зареєструватися на онлайн-курси або навчатися за допомогою Youtube. Потреби майбутніх поліглотів можна задовольнити і завдяки спеціально створеним каналам в Instagram, про які ми вам розповімо:

За допомогою цієї сторінки ви зможете дізнатися не лише про вірне написання деяких слів, але й суттєво збагатити свій лексичний запас новими ідіомами та фразеологічними виразами, що роблять мову жвавішою, більш літературною. Акаунт поповнюється регулярно, проте не щодня. На однойменному сайті можна знайти більше вправ та інших інструментів для вивчення мови.

Instagram-акаунт GreenForest щодня пропонує своїм читачам одне нове слово (фразу чи ідіому), які доповнюються перекладом на українську мову, поясненням значення англійською мовою і прикладами вживання. Інформація подається у вигляді яскравих кольорових карток. Канал оновлюється регулярно, цікаві публікації забезпечують йому дуже переконливу кількість підписників – понад 170 тис. користувачів.

Засновники таких сторінок надихають чи не менше, аніж їхні проекти. Завдяки Enpodcast початківці матимуть змогу вивчити нові слова, а ті, хто вже опанував англійську мову – вдосконалять свою вимову та послухають подкасти, які стосуються найактуальніших соціальних тем, важливих для будь-якого суспільства. Інформація надається у вигляді цікавих зображень і карток, деякі з яких – із аудіосупроводом. Цьому аканту варто приділити увагу.

Instagram-акаунти таких популярних інституцій, як British Council (uabritish) та Французький інститут в Україні (institutfrancais_ukraine), на жаль, не мають користі для тих, хто вивчає мову, але виступають у ролі альтернативного джерела інформації щодо різноманітних культурних заходів і подій, які вони організовують.

Наука і техніка

Прикро, але ці галузі не представлені в українському сегменті Instagram. Ми впевнені, що є молоді й завзяті популяризатори науки, канали яких ще не стали відомими у соціальній мережі тане знайшли своїх читачів. Якщо ви знаєте такі приклади – розкажіть нам в коментарях або на info@blog.imena.ua, і ми доповнимо матеріал.

ВАРТО ЧИТАТИ:

Читайте также:

Як користуватися Artbreeder — нейромережею, яка вміє «схрещувати» зображення та створювати нові

Сім ідей технологічних подарунків на день всіх закоханих

У британському університеті з’являться лектори-голограми

15 гаджетів, які було б приємно отримати в подарунок на Новий рік