McDonald’s відкрив ресторан з нульовим споживанням енергії

У Флориді, США відкрився перший у світі ресторан McDonald’s, який повністю забезпечує себе електроенергією за рахунок поновлюваних джерел енергії.

Будівлю спроєктувало чиказьке бюро Ross Barney Architects. Загальна площа ресторану — 8024 квадратних футів (745 м²), на яких розташовані кухня, автокафе, обідня зона, зона видачі замовлень, крита тераса та інші.

Дах V-подібної форми покритий сонячними панелями, які, за розрахунками, будуть генерувати 704,7 тисячі кВт⋅г в рік. Також по всій будівлі встановлені фотоелектричні скляні панелі.

65% днів у році в ресторані працює природна вентиляція. Коли потрібно включити кондиціонер, спрацьовують автоматичні вікна-жалюзі (вони реагують на датчики вологості та температури повітря).

Зовні стіни будівлі покриті живими рослинами (площа вертикальної «клумби» — понад 1700 квадратних футів, або 158 м²). Вони очищають повітря та утримують воду.

Внаслідок сонячної енергії працюють і ліхтарі, встановлені на паркуванні. Їх автономна система живлення дозволяє ресторану економити 8000 кВт⋅г в рік.

У McDonald’s кажуть, що для компанії новий ресторан стане навчальним центром, на прикладі якого вона буде тестувати нові рішення для зниження кількості витрат води та енергії.

У 2021 році мережа планує пройти міжнародну сертифікацію «нульового енергоспоживання», а до 2030 року — знизити власні викиди парникових газів на 36%.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Designboom

Читайте также:

Реалізація майбутнього без вуглецю — як Google планує перейти повністю на чисту енергію

Що таке Zero Waste та як змінити свої звички, щоб зменшити кількість відходів

Менше пластику. Смачне екологічне пакування для продуктів швидкого харчування

Майбутнє без кондиціонерів або як звичайна фарба може зробити світ трохи краще