Багаторазові стаканчики від McDonald’s і Starbucks

Сучасні екологічні проблеми роблять нас вразливими для лих і трагедій — і в даний час, і в майбутньому. В усьому світі люди стикаються з безліччю нових і складних екологічних “збоїв”. Деякі з них малі й зачіпають тільки кілька екосистем, а інші різко змінюють умови життя, які ми вважаємо нормальними.

Великі компанії зчиняють доволі великий вплив на екологічне становище. Так, наприклад одні McDonald’s та Starbucks використовують мільярди одноразових паперових стаканчиків в рік. Через пластикову плівку такі стаканчики практично неможливо переробити.

Тому компанії вирішили співпрацювати з виробниками «розумних» чашок задля розв’язання проблеми відходів.

Мережі McDonald’s і Starbucks найближчим часом запустять пілотну програму з використання «розумних» багаторазових стаканчиків в кав’ярнях в Сан-Франциско і Пало-Альто в Каліфорнії.

Стаканчики виготовлені з пластику й оснащені RFID-мітками та QR-кодами для відстеження. McDonald’s і Starbucks розробляли такі стаканчики протягом двох років в рамках проєкту NextGen Cup Challenge. Основна ідея NextGen — створити систему, в якій стаканчики будуть використовувати повторно.

У кав’ярні в Сан-Франциско будуть тестуватися розробки стартапу Muuse — чашки з QR-кодом. Покупці повинні будуть сканувати код кожного разу, коли беруть стаканчик в кав’ярні та викидають його.

У Пало-Альто кав’ярні будуть використовувати чашки CupClub з RFID-мітками для відстеження. Після використання стаканчики необхідно здати до спеціального приймального пункту, встановлені по всьому місту.

McDonald’s і Starbucks належить протестувати процес збору, очищення, перерозподілу і цифрового відстеження стаканчиків. Кав’ярні зможуть контролювати показники повторного використання і стан посуду.

За задумом авторів проєкту цифрове відстеження допоможе визначити точки, в яких покупці не повертають стаканчики — в таких районах компанії встановлять більше пунктів для збору.

Також NextGen планує протестувати в Окленді одноразові стаканчики, які легко переробити.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Bloomberg

Читайте также:

Реалізація майбутнього без вуглецю — як Google планує перейти повністю на чисту енергію

Що таке Zero Waste та як змінити свої звички, щоб зменшити кількість відходів

Менше пластику. Смачне екологічне пакування для продуктів швидкого харчування

Майбутнє без кондиціонерів або як звичайна фарба може зробити світ трохи краще