Від намета до автобуса — інвестиції-2017, за які соромно

Наступного разу, коли ви будете дорікати собі за випадково придбаний непотріб — перечитайте добірку інвестицій у нові «колеса» та «велосипеди», здійснених бізнесменами Кремнієвої долини. Мільйони доларів США цього року були направлені у винаходи предметів, які вже давно існують і успішно вирішують поставлену задачу. Як правило, новіші версії коштують дорожче, складніші у користуванні та викликають сумніви в адекватності як винахідників, так і перших інвесторів. Пропонуємо рейтинг від Gizmodo того, що намагалися відкрити у 2017 році. Позиції рейтингу розташовані за зростанням кількості залучених коштів.

10. Гелікоптер

З кожним роком стає все більш зрозуміло: ми ніколи не отримаємо нормальні літаючі машини. Втім, щороку кілька компаній проголошують, що вони вже на фінальній стадії розробки саме такого транспортного засобу. Uber, успішний, але скандальний стартап, заявляв, що запустить сервіс для літаючих таксі у Лос-Анджелесі до 2020 року. Це буде варіація додатку для гелікоптерів чи потужних дронів з пілотами, і такий транспорт зможуть собі дозволити лише дуже забезпечені люди. Втім, у Нью-Йорку вже діє Uber для ґвинтокрилів і наприкінці 2017 року видається, що це було чи не єдиною справді розумною ініціативою компанії у році, що минає.

9. Поштова скринька

tvrf

Виявляється, користувачам сьогодні потрібна інша поштова скринька, така, що підійде за розміром для коробок від Amazon. Так буде зручніше, безпечніше і саме такий стартап у році, що минає, представив гігант онлайн-торгівлі. Але Hub від Amazon — це просто поштова скринька, нехай і брендована. Оскільки корпорація і так підкорює все більше галузей нашого життя (роздрібні супермаркети, наприклад), можливо це і не є найкращою ідеєю запрошувати компанію буквально до кожного під’їзду.

8. Багатоквартирні будинки

Ви можете вважати таку будівлю звичайним багатоквартирним будинком, але в Google вважають, що цей вид архітектури є окремим напрямком і заслуговує на термін «горизонтальний хмарочос» або «землочос». Корпорація вирішила, що сучасним містам, з їх інфраструктурними викликами, проблемним трафіком і перенаселенням потрібні «нові» формати довгих 11-поверхових будинків, та ще й з ліфтами, які вміють їздити і вгору-вниз, і вліво-вправо. Виходить, Google змогла вкласти гроші одразу в дві непотрібні інновації.

7. Автобус

Уявіть: є автомобільний транспорт, який рухається заздалегідь визначеним маршрутом, робить зупинки у визначених місцях і у визначений час; будь-хто може приєднатися до поїздки і вийти там, де йому потрібно. Оскільки пасажири їздять групою, поїздка коштує дешевше, — це все обіцяє нам проект Lyft Shuttle. А до 2017 року ця схема називалася міським автобусним рухом. І в ті часи одна поїздка коштувала дешевше, була доступна навіть незахищеним верствам населення, автобуси утримувалися за рахунок міської влади і прибуток від них направлявся на обслуговування інфраструктури, а не для обладнання офісів венчурних інвесторів десь у Кремнієвій долині. Словом, молодці, Lyft, креативно і свіжо.

6. Співмешканці

Серед усіх стартапів, які отримали несправедливо велике інвестування (несправедливо, оскільки їх розробки не є новими), WeWork вражає особливо. Оцінка компанії сягнула $18 млрд — це більше ніж у SpaceX на сьогоднішній день. Однак вид діяльності не такий революційний, як у останньої — компанія надає в оренду помешкання і маркує нерухомість. Напрям WeLive пропонує шукати співмешканців і є нічим іншим, як добре відомою сумісною орендою чи гуртожитком для молоді, співробітників, туристів тощо. Якщо ви надасте перевагу традиційному пошуку співмешканців замість інноваційного WeLive — зекономите гроші і матимете більше можливостей обирати умови.

5. Заварник

wplrs

Компанія Teforia представила чайник для заварювання чаю з підключенням до інтернету і можливістю замовити чай прямо із мережі, однак, тільки з асортименту самої Teforia. IoT-пристрій коштував $400, але його смарт-функції викликали більше запитань і абсолютно не полегшували користувацький досвід, що засвідчили перші покупці Teforia Leaf. Проект залучив $17 млн інвестицій, але цього виявилося недостатньо для підтримання життєдіяльності незрозумілого стартапу і він закрився. Без можливості підключення до інтернету і користування IoT-функціями користувачі отримали звичайнісінький заварник за $400, приблизно в 40 разів дорожче середньої пропозиції на ринку.

4. Шафа для зберігання

MakeSpace існувала з 2013 року і за весь час залучила $57 млн для свого «сховища для фізичних речей». Звучить дуже схоже на звичайну шафу для предметів і це не випадково: саме цим «винахід» MakeSpace і є. Цього року в компанії відбулася масштабна реорганізація керівництва, оскільки стало очевидно, що процеси в компанії розвиваються неправильно.

3. Намет

21p1

Виснажливі робочі будні, шумний офіс, порушення режиму сну і залежність від кави часто призводять до того, що нам хочеться просто заховатися у тихому кутку і зробити так, щоб нас ніхто не чіпав. Рішення проблеми пропонує Odd Company — намет, який ви ставите посеред офісу і ховаєтеся у ньому від суєти суєт. Щоб додати намету питомої ваги у якості інновації-2017, його «інноваційно» назвали Pause Pod.

2. Торговий автомат

Bodega встановив рекорд швидкості серед провальних стартапів. Задум був таким: встановити автомати для торгівлі широким переліком продуктів, які витіснять маленькі локальні магазини з бізнесу взагалі. Вже на наступний день після великого інтерв’ю засновника цього проекту онлайн-медіа засвідчили масову негативну реакцію на проект. Не тільки тому, що назва співзвучна іспаномовному терміну для маленького магазину, в якому можна купувати і випивати алкогольні напої, і використання його англомовною компанією може сприйматися неоднозначно, а власне через економічний ефект, який матиме стартап на малий бізнес і його власників.

1. Руки

Можна було би сказати, що Juicero вигадали соковичавлювач з підключенням до інтернету і цінником у $400, але насправді цей проект спробував заново вибудувати процес ручного створення соків. Розумахи-винахідники пропонують купувати спеціальний пристрій для спеціально пакетованих фруктових чи овочевих наборів, а потім буквально вручну чавити сік, — саме так вам захочеться зробити, оскільки пристрій працює дуже повільно. Що й казати, інновація, гідна 2017 року. Через 5 місяців і $118,5 млн інвестицій проект Juicero закрився.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Gizmodo

Читайте также:

Перша група одержувачів фінансування від Фонду підтримки Google для стартапів в Україні в 2024 році

Kaggle-змагання з машинного навчання від Google

Y Combinator – творець єдинорогів. У що він вкладає сьогодні?

Через терни до «Астри»: Google робить ставки на розумні окуляри зі штучним інтелектом