Чим ближчою стає пора святкувань — День Святого Миколая, Новий рік та Різдво, — тим більше варіантів для подарунків. Ми вже поговорили про телевізори, смарт-годинники для Android та iOS; а тепер настав час говорити про вибір подарунків для маленьких гіків (тим більше, що ми вже записали інтерв’ю про те, як таких дітей виховувати). Отже, 12 варіантів для подарунку — а обрати належить саме вам.
Карткова гра Robot Turtles
Найменші діти люблять мультфільми на iPad, але також люблять гратися з іграшками, які можна взяти до рук — саме це спонукало розробника та батька Дена Шапіро (Dan Shapiro) зробити карткову гру з використанням елементів логіки програмування — і так з’явилась Robot Turtles для дітей віком від 3 до 8 років. Гра знайомить дітей із засадами програмування та скасування операцій чи мислення розробників.
Вартість: $25
Робокуби Cubelets
Cubelets — електронний аналог LEGO; до речі, ці робокубики можна з’єднувати із звичайними елементами LEGO за допомогою спеціального алаптера. Між собою елементи Cubelets можна з’єднати за допомогою магнітів; поєднання різних складових дають змогу побудувати робота із різними функціями — навіть здатні заміряти температуру чи відстань, рухатись у різних напрямках тощо. Особливість використання цього конструктора — вашій дитині не треба знати жодної мови програмування, щоби створити свого міні-робота. Але при бажанні можна вивчати та писати програми для робокубів за допомогою середовища розробки під назвою Cubelets Studio.
Вартість: $330
Для любителів Minecraft
Piper — сувенір для юних прихильників гри Minecraft; дерев’яна коробка та трохи електроніки плюс екран та проста версія Minecraft, ігровий процес змінює свій характер, коли юний «крафтер» перемикає перемикачі на «хлібній дошці» (не такій, як свого часу у Стіва Возняка, але щось схоже). Підійде дітям у віці від 5 років.
Вартість: $200
Комп’ютерний набір-конструктор Kano
Kano — це можливість зібрати комп’ютер власними руками; чи можна придумати кращий подарунок для сучасного школяра. Набір готових компонентів, книжка із порадами, як все підключити. Такий подарунок можна обрати для дітей віком 6 років, котрі цікавляться «залізом» та тим, як влаштовано комп’ютер. Програмне «начиння» — це платформа на основі Raspberry Pi, гейміфікація інтерфейсу та базові можливості для написання власних програм.
Вартість: $100
Книга «Lift-the-flap Computers and Coding pop-up book»
Видавець дитячих книжок Usborne презентував новинку для дітей, котрі хочуть розібратись у процесах роботи комп’ютерної електроніки — Lift-the-flap Computers and Coding book. На сторінках цієї книги можна знайти ілюстровану розповідь про влаштування комп’ютерів, принцип їхньої роботи, програмування, логіки программного забезпечення, цифрові сховища тощо.
Вартість: $15
Набори для складання від LittleBits
LittleBits — ще одна компанія, що виробляє та продає набори для дітей, які люблять розбирати все до цурки, а потім поєднувати розібрані окремі пристроїу у нові. У виробника є чимала лінійка товарів, але набір Gizmos & Gadget Kit пропонує створити 12 різних проектів на основі одного комплекту деталей — від бездротового дзвінка для вхідних дверей до лампи, що крутиться. Підійде для дітей віком від 8 років, що цікавляться конструюванням.
Вартість: $200